logo

Benim için Gökçe ile Kundalini Yoga derslerini keyifli ve farklı kılan, derslerin gerçek anlamda kendi içinize döneceğiniz, maneviyatı deneyimleyebileceğiniz sadece kendinize ayırdığınız özel bir ana dönüşüyor olması. Gevşeme ve meditasyonu bütünleştirerek kimi zaman mantra ile, kimi zaman da hayatın içinden örnekler alarak her bir ders sizi büyüten, geliştiren, birbirinden farklı deneyim ve öğretilere dönüşüyor. Seansların ardından ders boyunca deneyimlenen pozisyonun beyinde yarattığı etkiyi kendisiyle paylaşmak, üzerine konuşabilmek de pratiğin uzun dönemli faydasını arttırıyor.

Gökçe, derslerin içerik hazırlığını vücudun şifa bulmasını öngördüğü yerleri belirleyerek özenle yapıyor. Statik ve dinamik duruşlarla fiziksel bir uygulamaya ve nefes almaya dayanan bu dersler sinir sistemi, endokrin sistemi, beyin fonksiyonlarına etki eden, varlığın fizyolojik ve psikolojik yanları üzerine yapılan bir hazırlıkla vücudun farklı sistemlerine ulaşmamızı sağlıyor.

Hayatımın özellikle  stresli olduğum bir döneminde, haftada 1,5 ila 3 saat arasında katıldığım bu Kundalini Yoga seansları benim adıma zihinsel olarak yenilenme, yeniden odaklanma ve uzun dönemli duygusal olarak sakinleştirme teknikleri geliştirmemi sağladı.

Kendi düzeyinde maneviyatını ve iç bilgeliğini geliştirmek ve farkındalığını genişletmek isteyen herkese bu pratiği tavsiye ediyorum.