logo

O çok sevdiğim sözü burada da tekrarlamak istiyorum: “Genetik silahı doldurur, tetiği çeken yaşam tarzıdır” Kronik bir hastalığa yakalanmaya hazır olarak dünyaya gelebilirsiniz, fakat bu illa ki bu hastalığı yaşayacağınız anlamına gelmez. Sağlıklı beslenme, yeterli hareket, iyi uyku ve iyi ruh hali ile sağlığınızı kontrol altında tutabilir, yaşam kalitenizi istediğiniz seviyede koruyabilirsiniz.

Benim hikayem bu sözün bir ispatı gibi: hayatımın çeşitli dönemlerinde bozulan sağlığımı, beslenme başta olmak üzere yaşam tarzımı değiştirerek geri kazanmayı başardım. Ve bu dönemlerde yaşadığım değişimler beni o kadar etkiledi ki, bu yolda öğrendiklerimi olabildiğince fazla insana yaymak istediğimi ve GERÇEK HAYAT AMACIMIN bu olduğunu farketmem çok uzun sürmedi. Yaklaşık 1 yıl süren Fonksiyonel Tıp Yaşam Koçluğu eğitimi sonrası farklı ihtiyaçları olan insanlara danışmanlık yaptım, onlara bildiklerimi aktardım. Her İYİLEŞMEde bu bilgilerin ne kadar değerli olduğunu ve daha da çok kişiye ulaşması gerektiğini tekrar anladım.

 

Daha ışıl ışıl, enerji dolu ve sağlıklı bir hayata sahip olmak ister misiniz?

Henüz bir kronik rahatsızlığınız olmayabilir, ancak bu sağlıklı olduğunuz anlamına gelmez. Fonksiyonel Tıp aynı zamanda koruyucu tıptır yani kronik hastalıklar henüz oluşmadan da başvurulabilir. Üstelik Fonksiyonel Tıp yaklaşımında “sağlıklı” olmanın sınırı yoktur, her zaman bulunduğunuz halden daha “iyi” bir versiyonunuza ulaşabilirsiniz. Bu değişimi hepimiz isteriz, ama nereden nasıl başlayacağımız bilmez ve değişim yolunda karşılaştığımız ilk zorlukta pes ederiz. Bu nedenle, hayal kırıklığı yaşamamak ve hayat tarzı değişikliğini sürdürülebilir yapmak için destek almak çok önemli. Fonksiyonel Tıp Yaşam Koçu olarak benimle çıkacağınız yolda bireysel destek alabileciğiniz gibi belirli dönemlerde açılan online gruplara da katılım sağlayabilirsiniz.

 

 

 

Fonksiyonel Tıp Yaklaşımıyla Sağlıkla Beslenme Programı (Bireysel)

 

5 haftadan oluşan sağlıklı beslenme kampı online veya telefonla yapılan 2 saatlik görüşmelerden oluşuyor. Program boyunca ihtiyacınız olacak tüm bilgi dokümanları, kitapçıklar görüşme öncesinde size iletiliyor. Ayrıca yine bu süre boyunca dilediğiniz zaman whatsapp üzerinden benimle iletişime geçebiliyor ve sorularınızı sorabiliyorsunuz.

Satın Al Bilgi Al

İlk seans tarihi satın alma işlemi tamamlandıktan sonra e-posta üzerinden belirlenecektir.

 


 

Sıkça Sorulan Sorular

 

Neden program 5 hafta sürüyor?

İlk seansımızda size 5 hafta yani 30 gün boyunca özellikle beslenme başta olmak üzere hayat tarzımızı nasıl değiştireceğimizi ve bu değişim için nelerin gerekli olacağını sizlere iletiyorum. Takip eden 4 günde, program hazırlıklarını yapmanız için size zaman bırakıyorum. Sonrasında birlikte 3 hafta sürecek ve Fonksiyonel Tıp yaklaşımıyla tedavide anahtar olan sindirim sistemi üzerinde istenmeyen etkilere sebep olacak tüm gıdaları elimine eden beslenme programımıza başlıyoruz. Sonrasında ise bir hafta sürecek ve beslenmemizden çıkardığımız bu gıdaları vücudumuza tek tek aldığımız “geri tanıtım” sürecine geçiyoruz.

Ya 5 hafta yeniden sağlıksız yaşama geri dönersem?

Deneyimlerime göre Fonksiyonel Tıp yaklaşımıyla beslenme ile tanışan ve bu yeni yaşam tarzının vücudundaki etkilerine şahit olan kişiler kolay kolay tüm bu bilgileri almadan önceki zamanlarına geri dönemiyorlar. Tabii ki hepimiz insanız, zaman zaman kendimizi daha az kontrol edebiliyoruz ve daha az sağlıklı gıdalar tüketebiliyoruz. Ancak vücudumuz aslında o kadar mükemmel ki, bu durum her gün yaşanmayıp bir hayat biçimi haline dönmedikçe, yaptığımız kaçakları tolere edebiliyor ve kendini koruyabiliyor. İnanın bu program edindiğiniz tecrübeler ve aldığınız bilgiler ile siz de sürdürülebilir sağlıklı beslenmeyi kolaylıkla bir yaşam biçimi haline getirebileceksiniz.

Daha sağlıklı yaşamak bir seçimdir.

Hayat seçimlerimizden ibaret. Şu an bu cümleleri okuyorsanız, şu andakinden daha sağlıklı yaşama adına seçiminizi yapmış ya da yapmaya yakınsınız demektir. 30-40 yıldır sağlıksız yaşamanızla oluşan kronik rahatsızlıklar, birkaç aylık Fonksiyonel Tıp yaklaşımıyla beslenme ve yaşam tarzı değişikliği ile kontrol altına alınabilir, yaşamınızın kalitesini artırabilirsiniz. Unutmayın, değiştirebileceğiniz tek şey kendinizsiniz. Tek yapmanız gereken değişimi seçmek.

Yorumlar