logo

Evrensel Yaşam Enerjisi: Reiki

Herhangi bir canlı, yaşadığı sürece onda yaşam enerjisi dolaşmakta ve onu çevrelemektedir. Yaşam enerjisi olarak adlandırdığımız bu enerji tüm kültürlerde farklı kelimelerle yer alır. Çinlilerde "Chi" (ki), Hintlilerde "Prana", Avrupa ya da Amerika'da "ışık, bio enerji, kozmik enerji". Tasavvufta "Nefes" ve Tibet'te "Lung" olarak geçer. Bu yaşam gücü enerjisi, canlılara doğumla birlikte verilmiştir. Kendinizle birlikte hayata belli bir miktar "ki" getirir ve günlük yaşantınızda bunu kullanırsınız. Eğer yaşam enerjiniz düşükse veya dolaşımında bir tutukluk varsa, hastalıklara daha açık olursunuz. Yeterli enerji dolumu sağlanamıyorsa, fiziksel ya da duygusal bitkinlik yaşarsınız; normalden daha öfkeli ve depresif olursunuz. Enerjiniz yüksek olduğunda ve rahatça aktığında daha az hastalanır ve sağlığınızı uzun süre koruyabilirsiniz.

Reiki, daha fazla yaşam enerjisi kullanmanızı sağlayan doğal ve basit bir yöntemdir. Günlük kullandığınız enerjiye güç katıp bedeninizdeki enerjiyi dengeler. 

Reiki'yi aktarırken uygulayıcı bir kanal olur. Bu özelliğinden dolayı, uygulayıcının enerjisi tükenmez aksine, kullandıkça güçlenir ve şarj olur.

Evrende her şey hareket eder ve titreşir. Her şeyin kendine has bir titreşim hızı vardır. Çevremizde yer alan, bizim titreşim hızımızdan düşük ya da yüksek olan diğer titreşimlerden, olumlu ya da olumsuz etkileniriz. Olumsuz etkilendiğimiz zaman hastalıkları oluşturmaya başlarız. Reiki yapılan süreç, kişinin titreşim hızının düzeltildiği süreçtir.

Bedenimizdeki sistemlerin hepsi birbiri ile bağlantı halindedir. Bir tanesi bozulduğunda, zaman içinde diğer sistemleri de etkilemeye başlar. Bir bölgedeki aksaklık, ilişkili başka bir bölgede de aksaklığa ya da olumsuzluğa neden olabilir. Enerji düzeyinde başlayan bozuk bir titreşim, zihinsel ve fiziksel düzeyde hasara yol açacaktır. Reiki, vücuttaki sağlığın, uyumun ve dengenin düzenlenmesi için bir etken işlevi yapar. Bizler zihnimizi mikroskop altına koyamadığımız için, hücrelerimizi mikroskoba koyup inceleriz. Sadece beden üzerine odaklanıp zihin-beden bütünlüğünü gözden kaçırırız. Oysa zihin ve beden arasındaki ilişki öylesine bütünleşmiştir ki, psikolojik ya da duygusal nedenleri bulunamayacak hiçbir hastalık yok gibidir. İşte bu bağlamda Reiki, bizlere kalbimizle düşünmenin yollarını açar.

Elif Oktav kimdir?

1979 yılı doğumlu olan Elif Oktav bir eş, anne, yüksek lisans mevzunu bir kadın, dijital ajans kurucu ortağı ve Reiki Master Teacher olarak yaşam yolculuğuna devam etmektedir.

Yolda edindiği deneyim ve bilgileri paylaşmak, yaşam amacını her geçen gün güçlendirmektedir.  Bu anlamda bireysel ve kurumsal danışmanlık desteği vermektedir. Ayrıca Reiki yolculuğuna çıkmak isteyen canların eğitim ve inisiyasyon süreçlerini gerçekteştirmektedir. 

MeToBe bünyesinde de Reiki Eğitimleri, Reiki Meditasyonları, Çakra Eşitleme ve Dengeleme Çalışmaları, Pandül Uyumlama ve Işık Beden çalışmaları yapmaktadır.