logo

Meditasyon: Kirtan Kriya


 

Kundalini Üyelik ile İzle
72 TL / AY
Master Üyelik ile İzle
99 TL / AY
Kirala İzle - 48 Saat
Sadece 18 TL

 

 

 

Video Tipi

Meditasyon

Meditasyon Süresi

12 dakika 

Video Toplam Süresi
23 dakika 08 saniye

Video Açıklaması

Bu meditasyon Kundalini Yoga öğretilerinin en değerli ve en etkili üç kriyasından biridir. Kainatta her şeyin oluşmuş olduğu 5 elementin (toprak, su, ateş, hava, eter) vücuttaki dengesini ayarladığımız bir meditasyondur. Zihne berraklık ve denge verir. Özellikle karar verme, bir işe başlama, kafa karışıklığını çözme dönemlerinde büyük fayda sağlar. Alzeihmer gibi beyinle ilgili hastalıkların önlenmesinde ve iyileştirilmesinde etkili olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Sa-Ta-Na-Ma mantrasının belli mudralarla (el/parmak hareketi) ile söylenmesi ile yapılır. Parmakların hareketi auranın elektromanyetik ışımasını düzenler. Bu meditasyonla vücudunuzla, zihinsel gücünüzü birleştirerek ruhunuza ulaşıp onu uyandırabilirsiniz.

 

Bu meditasyon öncesi yapılması önerilen yoga seti

10 Bedeni Uyandırma Kriyası - İzle

 

Genel Bilgilendirme

  • Adet dönemindeki kadınların kriyada/meditasyonda ateş nefesi veya karın bölgesini uyaran güçlü nefes teknikleri var ise onların yerine uzun, derin nefesler almaları tavsiye edilir.
  • Meditasyon öncesinde bir yoga seti yapmak vücudu ve zihni meditasyon için hazırlar. Bu nedenle meditasyondan maksimum fayda sağlamak için önce bir yoga seti yapmanız önerilir.
  • Yerde oturması mümkün olmayanlar meditasyon bir sandalyede dik bir şekilde oturarak da yapabilirler.